Máte dotaz?
Kontaktujte nás.
info.anjolie@gmail.com (+420) 608 359 608
Doprava zadarmo nad 200 €
(+420) 608 359 608
#
Blog

Novinky.cz

20. 6. 2023

Konec stárnutí aneb „stáří“ je jen nemoc, kterou lze léčit.

Je opravdu nutné, abychom se automaticky smířili s tím, že jsou zdravotní problémy ve stáří neodvratitelné? Objevte svět, kde stáří nejde ruku v ruce s nemocí a dlouhověkost může být volbou každého z nás. Zajímá vás, v čem tkví ono tajemství?

článek https://www.novinky.cz/clanek/seznam-advertorial-konec-starnuti-aneb-vek-je-jen-nemoc-kterou-lze-lecit-40425683

Většina z nás se jednoho dne probudí a začne mít více či méně strach ze stárnutí. Uvědomíme si totiž, že mládí není věčné, a zcela podvědomě se začneme obávat toho, co nás čeká. Na skutečnost, že stárnutí ale není předem zabudováno do lidské DNA, poukazuje David Sinclair.

Tento významný genetik a profesor Lékařské fakulty Harvardovy univerzity se výzkumu stárnutí a dlouhověkosti věnuje již desítky let. Své výsledky opakovaně publikoval i ve známých vědeckých časopisech, jako jsou Science či Nature. Proč patří mezi sto nevlivnějších lidí světa a v čem tkví unikátnost jeho pohledu na stárnutí?

Na stáří se dá dívat i jinak

Ve své knize Konec stárnutí poukazuje na to, že „věk“ je podle něj nemoc, kterou lze léčit. Samotná Světová zdravotnická organizace v roce 2018 ve své 11. edici Mezinárodní klasifikace nemocí přidala na seznam položku stárnutí. Bylo by chybou si myslet, že klíčem ke zdravé dlouhověkosti je například jen otužování, speciální jídelníček či naopak půst nebo třeba celoživotní odříkání všeobecně známých „hřebíčků do rakve“. Významnou úlohu v cestě za dlouhověkostí mohou mít i doplňky stravy obsahující látky s laboratorně prokazatelnými účinky proti stárnutí.

NMN: Ke zpomalení stárnutí stačí jeden gram denně

Buňky těla jsou schopné neustále se obnovovat, a to i u starších lidí. Čím jsme starší, tím se nám začíná tvořit i méně NAD+. Jsme častěji nemocní, zpomaluje se nám metabolismus, a především rychleji stárneme. Důležitou roli při stárnutí hraje opravitelná kumulace epigenetického šumu, přičemž samotnou kvalitu buněk lze ovlivnit pomocí NMN.

NMN neboli nikotinamid mononukleotid je molekula, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Zvyšuje hladinu NAD+, který se nachází ve všech buňkách a uzdravuje červené krvinky, které mohou být deformovány virovou či bakteriální infekcí. NMN je derivát vitaminu B3 (niacinu) a jako molekula o lehké hmotnosti je vstřebávána všemi buňkami, ve kterých se přeměňuje na NAD+. Ten v těle funguje navíc jako skvělé oxidační činidlo.

NMN ovlivňuje délku i kvalitu života

Látka NMN slouží jako regenerace našich buněk a mění tak informaci k tomu, aby se nové buňky rodily zdravé,“ doplňuje Anna Purmannová, spoluzakladatelka naturopatického centra Anjolie. Není divu, že se této látce říká magická molekula ke zpomalení stárnutí. Působí na buněčné úrovni a má vliv na vitalitu buněk, což ovlivňuje nejen délku, ale také kvalitu života.

Běžně se NMN vyskytuje v mnoha potravinách. „Ovšem k tomu, aby člověk získal pouhých 250 mg NMN, musel by sníst například 69 kilogramů avokáda nebo 416 kilogramů hovězího masa,“ doplňuje s úsměvem Jolana Otáhalová z Anjolie. Aby ovšem NMN splňovalo své účinky je důležité přijmout jeden gram denně.

Na českém trhu certifikované NMN bez přidaných látek a ve farmaceutické čistotě nabízí rodinná firma Anjolie, která sází na poctivou recepturu. Jejich kapsle totiž nabízí jeden gram čistého NMN denně za velmi příznivou cenu.

Pro výrobu NMN jsme se rozhodly ze dvou důvodů. Nejdůležitější jsou pro nás jeho blahodárné účinky, které jsme samy na sobě dlouho testovaly. Je to něco, čemu věříme a víme, že funguje. Druhým důvodem byla cena. Naše vlastní výroba v porovnání s jinými výrobci zpřístupňuje NMN široké veřejnosti. A to nás těší.

Prodlužuje životnost buněk a přispívá k hubnutí

NMN kromě zvyšování hladiny NAD+ aktivuje sirtuiny, které urychlují metabolismus a tím přispívají k hubnutí. Sirtuiny jsou enzymy, které odstraňují z organismu různé odpadní látky a podporují energii buněk. Využívají NAD+ jako palivo, aby zůstaly aktivní. To prodlužuje životnost buňky a urychluje metabolismus. Poslední výzkumy z Buckova institutu pro výzkum stárnutí v Kalifornii také navíc naznačují, že NMN může zmírnit škodlivé vedlejší účinky doxorubicinu, který se běžně používá k léčbě leukémie, rakoviny lymfatického systému (Burkittův či Hodgkinův lymfon) či rakoviny vaječníků.

Co o nás prozradí kapka krve?

„To, že námi vyráběná látka NMN funguje, si můžeme snadno ověřit i pod mikroskopem,“ prozrazuje Jolana Otáhalová a Anna Purmannová dodává: „Mikroskop a kapka krve o každém z nás řeknou více, než by se na první pohled mohlo zdát. Kapka krve v temném poli Darkfield mikroskopu je vysoce nadstandardní mikroskopická technika, která umožňuje pozorování živé kapky krve a všech jejích komponentů. Díky této metodě lze sledovat jevy a komponenty v krvi, které nejsou sledovány při běžném vyšetření krve v lékařských ordinacích a laboratořích. Proto je toto vyšetření vynikajícím doplňkem lékařských testů.“

Metoda kapky krve v temném poli Darkfield mikroskopu nenahrazuje lékařské testy, ale skvěle je doplňuje.

  • Z klasických krevních testů lze zjistit počet cholesterolových či urátových plátů, ale pod mikroskopem je možné vidět i to, jak jsou velké.
  • Krevní testy snímají počet bílých krvinek, ale pod mikroskopem lze vidět do jaké velikosti dorůstají, což ovlivňuje jejich funkci při boji s radikály.
  • Krevní testy většinou zachycují toxicitu z bakterií pouze z krevní plazmy, ale pod mikroskopem lze bakterie vidět jak v krevní plazmě, tak i v tzv. skrytých stadiích, tedy uvnitř buněk.

Klasické krevní testy zjistí počet cholesterolových či urátových plátů, ale nesnímají už jejich velikost, která prozradí, jestli ohrožují cévní systém či nikoliv. Tato metoda nenahrazuje lékařské testy, ale skvěle je doplňuje. Zároveň nabízí každému z nás možnost prevence před tím, než se nemoc objeví. Klient se na vlastní oči může přesvědčit o stavu svého organismu.

Kapka krve v temném poli Darkfield mikroskopu je vysoce nadstandardní mikroskopická technika, která umožňuje pozorování živé kapky krve

8. 5. 2023

Kolagén je najdôležitejšia bielkovina v ľudskom tele

Kolagén je najdôležitejšou a najviac zastúpenou bielkovinou v ľudskom tele. S vekom sa tvorba…

přečíst
10. 4. 2023

Bojovník proti rezistentným bakteriám

Allicín je účinný bojovník proti vírusom a baktériám, ktoré poškodzujú imunitný systém. V porovnaní…

přečíst
23. 2. 2023

Škodlivé látky v produktoch pre deti

Prírodná kozmetika pre deti Detská pokožka nie je rovnaká ako tá u dospelých jedincov….

přečíst
30. 1. 2023

Zlato, tajomstvo mladosti Kleopatry a čínskych cisárov

Zlato je drahý kov, ktorý sa používa nielen na výrobu šperkov a módnych doplnkov….

přečíst
21. 1. 2023

NMN regeneruje bunky, zvyšuje energiu a omladzuje celé telo

NMN alebo Nikotinamid mononukleotid je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele a…

přečíst
Zákazníci si také koupili

Anjolie Smart Šejkr

skladom

10  9 € bez DPH

Allicin 24 % extrakt / 90 kapslí

skladom

35  30 € bez DPH

Dárkový box / NMN + Tri-peptide kolagen

skladom

118  103 € bez DPH

tribulus anjolie

Tribulus extrakt 95% /100 kapslí

skladom

22  19 € bez DPH